LocalNational
Citit de: 12 ori

A fost găsit bărbatul luat de viitură la Mărgineni. A fost găsit și cel dispărut pe lac la Ceahlău. Căutările fetiței înecate la Roznov au fost oprite

Apele fac din nou prăpăd- Drum blocat și peste 100 de gospodării inundate la Pipirig. Inundații și la Bălțătești
Trafic blocat de 2 ore la Pipirig. Cei de la Drumuri Naționale n-au reușit să ajungă cu utilaje

In urma cu scurt timp, a fost gasit barbatul luat de viitura in satul Itrinesti din comuna Margineni, anunta ISU Neamt. Din pacate, acesta a fost gasit decedat. El a fost surprins de o viitura formata de doi torenti de pe un deal din apropierea locului in care pazea mai multe vaci.

In urma cu aproximativ o ora a fost gasit si barbatul din comuna Ceahlau, disparut de pe data de 21 iulie cand a plecat la pescuit pe lacul Izvorul Muntelui. Cadavrul acestuia a fost gasit in apa lacului in dreptul satului Bistricioara. El avea 40 de ani.

In acelasi timp, cautarile fetitei de 3 ani cazuta ieri in raul Cracau la Roznov, au fost oprite. Cautarile au continuat si astazi, fara rezultat insa. Echipele de interventie nu au mai putut intra in apa din cauza debitului marit si a stancilor din albie, iar cautarile s-au desfasurat de pe mal, in aval, pana la Costisa. Dupa o analiza a situatiei, se va decide cum se va proceda in continuare.

Ionut CORFU

Distribuie știrea:

Etichete: A fost gasit barbatul luat de viitura la Margineni. A fost gasit si cel disparut pe lac la Ceahlau. Cautarile fetitei inecate la Roznov au fost oprite
Articolul anterior
Apele fac din nou prăpăd- Drum blocat și peste 100 de gospodării inundate la Pipirig. Inundații și la Bălțătești
Articolul următor
Trafic blocat de 2 ore la Pipirig. Cei de la Drumuri Naționale n-au reușit să ajungă cu utilaje

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed