InfractionalLocal
Citit de: 2 ori

A intrat cu mașina pe contrasens, 5 răniți ușor

S-a făcut lumină în cazul bărbatului găsit mort pe un drum forestier la Tașca
Bărbat reținut la Roman, pentru exploatarea sexuală a unei minore

Cinci persoane au fost ranite ieri la Bicaz. Un barbat din Borca a ajuns pe masina pe contrasens unde a intrat in coliziune cu un alt autorurism care circula regulamentar, informeaza IPJ Neamt:

”În ziua de 12 decembrie a.c., orele 14.05, pe DN 15D, în afara orașului Bicaz, s-a produs un accident rutier din care a rezultat rănirea ușoară a 5 persoane.

Din primele cercetări se pare că în timp ce un bărbat de 41 ani din comuna Borca conducea un autoturism pe DN 15D, ajuns la intersecția cu strada Izvorul Muntelui nu a adaptat viteza la condițiile de drum, a pătruns pe sensul opus și a intrat în coliziune cu un autoturism care de deplasa regulamentar și care era condus de o femeie de 35 ani din comuna Hangu.

Urmare a producerii accidentului atât conducătoarea auto cât și alți 4 pasageri din autoturismul acesteia au fost răniți ușor. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă iar cercetările continuă în vederea stabilirii împrejurărilor producerii accidentului. ”

Ionut CORFU

Distribuie știrea:

Etichete: 5 raniti usor, A intrat cu masina pe contrasens
Articolul anterior
S-a făcut lumină în cazul bărbatului găsit mort pe un drum forestier la Tașca
Articolul următor
Bărbat reținut la Roman, pentru exploatarea sexuală a unei minore

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed