Local
Citit de: 19 ori

Accident tragic la Tarcău, bărbat găsit strivit sub mașina răsturnată

Arsene solidar cu Vâlcov, reacție în termeni extrem de duri la adresa liberalilor: golani, nazism, fascism
Concurs cu dedicație la Spitalul Bisericani. Se cer aproape 30 de ani de vechime în muncă

Un barbat a murit noaptea trecuta (3/4 decembrie) intr-un accident cumplit, petrecut in satul Brateș din comuna Tarcau, jud. Neamt.

Barbatul, un localnic in varsta de 43 de ani a fost gasit strivit in jurul orei 4:30 a acestei dimineti, prins intre masina rasturnata pe o parte si partea carosabila.

Deocamdata nu se stie la ce ora a avut loc accidentul, insa purtatorul de cuvant al IPJ Neamt a declarat ca politistii au stabilit imprejurarile in care s-a produs tragedia. Barbatul se deplasa pe un drum comunal din localitate, iar la un moment dat, a pierdut controlul directiei de mers, a intrat pe contrasens, a ajuns pe acostament unde a lovit un arbore, apoi masina a ajuns din nou pe carosabil, unde s-a rasturnat. In timpul impactului, soferul a fost proiectat pe un geam lateral, insa masina s-a rasturnat peste el.

Nu se cunoaste cat timp a stat prins sub masina, insa la sosirea echipajelor de interventie el era deja decedat.

Ionut CORFU (sursa foto: ISU Neamt)

Distribuie știrea:

Etichete: Accident tragic la Tarcau, barbat gasit strivit sub masina rasturnata
Articolul anterior
Arsene solidar cu Vâlcov, reacție în termeni extrem de duri la adresa liberalilor: golani, nazism, fascism
Articolul următor
Concurs cu dedicație la Spitalul Bisericani. Se cer aproape 30 de ani de vechime în muncă

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed