LocalNational
Citit de: 4,140 ori

Argint și bronz pentru polițiștii nemțeni, la Campionatul de Șah al Ministerului de Interne

Un tânăr fără permis, a fugit de polițiști la Piatra Șoimului
Acțiune cu 200 de polițiști pe șoselele din Neamț, 1.000 de amenzi și peste 70 de șoferi lăsați pietoni

Doi polițiști nemțeni au obținut locurile doi și trei la Campionatul de Șah al Ministerului de Interne.

În perioada 18-22 septembrie a.c., la nivelul Ministerului Afacerilor Interne s-a desfășurat etapa finală a Campionatului de Șah.

Lotul de șah al Inspectoratului General al Poliției Române a fost format din 21 de polițiști, 2 dintre aceștia din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț.

Participarea colegilor noștri a fost una merituoasă, ambii clasându-se pe podiumul final, pe locul 2, respectiv 3.

Acest rezultat este o realizare deosebită și o dovadă a dedicării și abilităților lor în acest sport intelectual, reflectând nu doar abilități strategice și capacitatea de a lua decizii rapide, dar și spiritul competitiv și disciplina.

Îi felicităm și le dorim mult succes în continuare, atât în activitatea lor profesională, cât și în orice altă provocare viitoare!”, transmite IPJ Neamț.

I.C.

Distribuie știrea:

Etichete: Argint și bronz pentru polițiștii nemțeni, la Campionatul de Șah al Ministerului de Interne
Articolul anterior
Un tânăr fără permis, a fugit de polițiști la Piatra Șoimului
Articolul următor
Acțiune cu 200 de polițiști pe șoselele din Neamț, 1.000 de amenzi și peste 70 de șoferi lăsați pietoni

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed