Bărbatul găsit carbonizat în mașină, într-o pădure de lângă Roman, plecase de acasă cu o zi înainte de a fi dat dispărut.

Grumezescu I.D. a fost găsit mort într-o pădure din afara satului Stejaru, comuna Ion Creangă. Trupul acestuia a fost găsit carbonizat, în mașina care era de asemenea, arsă în totalitate. Bărbatul de 55 de ani, fusese dat dispărut de soție ieri dimineață, la ora 11, cu mai puțin de 5 ore înainte să fie găsit. Conform unor prime indicii din anchetă, bărbatul s-ar fi sinucis prin autoincendiere.

Acesta era angajat la SAJ Neamț- Stația Roman pe postul de șef de garaj. Potrivit unor surse tvmneamt, el plecase de acasă în urma unor certuri cu soția, cu o zi înainte să fie găsit decedat și abia a doua zi a fost dat dispărut. Soția bărbatului este asistentă tot la Ambulanța Roman.

Un angajat de la Ambulanța Neamț, dat dispărut, și-a dat foc în mașină. A fost găsit carbonizat într-o pădure

Un angajat de la Ambulanța Neamț- Stația Roman (Grumezescu I.D.), a fost găsit mort într-o pădure din afara satului Stejaru, comuna Ion Creangă. Trupul acestuia a fost găsit carbonizat, în mașina care era de asemenea, arsă în totalitate. Bărbatul de 55 de ani, fusese dat dispărut de soție în această dimineață, la ora 11, cu mau puțin de 5 ore înainte să fie găsit. Conform unor prime informații, bărbatul s-ar fi sinucis prin autoincendiere.

La data de 26 martie a.c., ora 16:20, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați, de către un specialist din cadrul Ocolului Silvic Roman, cu privire la faptul că, pe drumul forestier din afara localității Stejaru, se află un autoturism ars în totalitate.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului, în interiorul autoturismului fiind identificat un trup carbonizat. În urma cercetărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, persoana decedată este un băbat, în vârstă de 55 de ani, din municipiul Roman.

Dispariția persoanei în cauză a fost reclamată de soție, la aceeași dată, în jurul orei 11:00, familia nedorind mediatizarea acesteia.

Polițișii continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă pentru a stabili cu exacitate cauzele și condițiile în care s-a produs acest eveniment”, a declarat insp. Ramona Ciofu- IPJ Neamț.

I.C.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.