Local
Citit de: 437 ori

Biciclist în comă, după ce a fost lovit de o mașină la Pipirig

Accident cu 5 victime la Grințies, după o dublă coliziune autoturism- autoutilitara- TIR
Tânără rănită după ce s-a răsturnat cu mașina. Accidente trase la indigo, în aceeași curbă

Actualizare stire- 14 iunie: Barbatul accidentat a murit astazi la spital, transmite IPJ Neamt.

Stirea initiala: Un biciclist a fost ranit grav astazi, intr-un accident rutier produs in jurul orei 15 la Pipirig. Barbatul a ajuns in coma la spital, dupa ce a fost lovit de o masina condusa de o femeie. ”Astăzi, polițiștii rutieri din cadrul Politiei orașului Târgu-Neamț au intervenit la un accident rutier în localitatea Stânca.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie de 33 de ani, din Brusturi, conducea regulamentar un autoturism pe DN15B, in localitatea Stânca, a intrat în coliziune cu un biciclist de 58 de ani din Pipirig, ce se deplasa in aceeasi directie, pe sensul opus de mers.

În urma impactului a rezultat rănirea biciclistului care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Conducătorul auto au fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii, cu exactitate, a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul rutier”, a anuntat IPJ Neamt.

I.C.

Distribuie știrea:

Etichete: Biciclist in coma, după ce a fost lovit de o mașină la Pipirig
Articolul anterior
Accident cu 5 victime la Grințies, după o dublă coliziune autoturism- autoutilitara- TIR
Articolul următor
Tânără rănită după ce s-a răsturnat cu mașina. Accidente trase la indigo, în aceeași curbă

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed