Cetatea Targu Neamt s-a oprit in faza a patra a Cupei Romaniei, dupa ce a pierdut cu 0-3 partida de pe teren propriu cu Bucovina Pojorata, formatie care anul acesta a promovat in esalonul 2 fotbalistic. Confruntarea de marti dupa amiaza, de pe stadionul Cetatea, a avut o intarziere de aproximativ 30 de minute deoarece legitimatiile jucatorilor gazda au ajuns la stadion la ora 17 si 43 de minute, si astfel, in loc de 17.30, meciul a inceput undeva in jurul orei 18. Gazdele au inceput destul de bine duelul cu formatia din Pojorata, pe care o stia destul de bine din sezonul trecut, si Olariu a creat prima faza periculoasa la poarta adversa. Ungureanu si Varea au avut si ei oportunitati importante dar nu l-au putut invinge pe portarul oaspetilor, oaspeti care au deschis scorul in minutul 28 prin Cainari, fostul mijlocas de la SC Bacau. La adapostul unui gol, jucatorii de la Pojorata au controlat in mare parte jocului, iar eforturile elevilor lui Dan Zavate si Vali Avadanei nu au avut finalitate si pe tabela de marcaj. Dupa 1-0 la pauza, Bucovina si-a majorat avantajul in minutul 79, cand Jarda a prins un sut senzational de la peste 45 de metri, Anton a fost surprins iesit la punctul de la 11 metri, iar mingea s-a dus in vinclul portii. La 0-2 si cu doar 10 minute ramase de disputat, gazdele au cedat definitiv si au mai primit un gol in minutul 82 de la Rauta si au cedat in cele din urma la scor din neprezentare, un rezultat care nu a reflectat realitatea din teren, asa cum au apreciat la final oficialii gazdelor.