Un copac a cazut astazi in jurul orei 18, peste doua masini pe strada Gavril Galinescu din Piatra- Neamt.

Una dintre masini a scapat cu doar cateva zgarieturi, iar cealalta, un Opel a fost lovita usor in partea din spate.

Proprietarul Opelului care era parcat in dreptul nucului cazut, pe un loc inchiriat de la Parking, spune ca a anuntat in scris inca de acum trei luni atat Primaria cat si societatea Parking, ca nucul respectiv este in pericol sa se prabuseasca, pentru ca era inclinat.

Nimeni nu a luat nicio masura, iar astazi, din cauza inclinarii copacului si a zapezii acumulate pe ramuri, acesta s-a prabusit.

Din fericire, pagubele materiale au fost minore si doar norocul a facut ca in acel moment sa nu treaca nicio persoana pe trotuar.

Ionut CORFU

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.