Administratie
Citit de: 4 ori

Demolarea pietei arse are un pret

Director nou la “Petru Rares”
Lucrarile la Bazar, pe final

Demolarea Pietei Centrale are un pret. In jur de 200.000 de lei spune conducerea Primariei Piatra Neamt ca va costa tot acest proces. Pretul include si fierul vechi ramas din structura halei centrale de legume fructe, iar primaria spera sa-l poata valorifica in conditii cat mai avantajoase pentru a mai recupera din cheltuielile cu demolarea.

Potrivit viceprimarului Dragos Chitic procedura de pregatire a licitatiei pentru demolare si vanzarea fierului vechi din piata se apropie de final. Potrivit acestuia, procedura privind stabilirea societatii care se va ocupa de demolare este la final. Aceasta procedura prevede ca firma aleasa castigatoare sa poata demonstra ca poate lua de acolo fierul vechi si ca poate sa-l si plateasca.

Totodata, Urbanul pregateste toate documentele necesare ducerii la bun sfarsit a procedurilor premergatoare licitatiei pentru demolare si vanzarea fierului vechi ramas in hala arsa dupa incendiu. Potrivit conducerii CMI Urban au fost trimise adrese catre mai multe firme care sa vina cu oferte si sa se inscrie la respectiva licitatie, iar intre timp specialistii din primarie pregatesc documentele necesare pentru constructia unei noi piete desi, data anuntata de 1 decembrie pentru inaugurare, este oarecum depasita.

Distribuie știrea:

Etichete: CMI urban, dragos chitic, piata centrala, primaria piatra neamt
Articolul anterior
Director nou la “Petru Rares”
Articolul următor
Lucrarile la Bazar, pe final

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed