Local
Citit de: 4,773 ori

Dezamăgire la AUR Neamț pentru nu s-a făcut echipă cu PSD

CNA și Ministerul Educației spun stop conținutului ilegal în online
Intră din nou în funcțiune semafoarele de pe Dimitrie Leonida – Bd. 9 Mai

Senatorul AUR Neamț, Sorin Lavric, spune că în partid există o mare dezamăgire și chiar un gust amar, că nu s-a putut face echipă cu PSD la CJ Neamț. Afirmațiile lui Lavric vin în contextul în care AUR este într-o majoritate (echipă) cu PSD în CL Piatra- Neamț, iar AUR a obținut chiar și un post de viceprimar. ”Marea noastră dezamăgire este că la Consiliul Județean n-am reușit să facem echipă cu domnul Harpa (n.red. președintele PSD și președintele CJ), deși am avut multe discuții. Nu intru acum în motivele pe care domnul președinte le-a avut, dar, am rămas cu gustul acesta amar că nu facem echipă acolo la Consiliul Județean”, a spus Sorin Lavric la Monitor TV.

Declarația lui Lavric este în totală contradicție cu retorica de la centru, de unde PSD-iștii sunt acuzați în permanență că au instaurat dictatura, că sunt hoți, că nu au făcut decât să fure în ultimii 35 de ani, sau că au distrus țara.

@monitortv.ro

„NU VOM FI COMPLICE LA ACELE HOTĂRÂRI DE CJ…” – „MI-AU FACUT DOSAR PENAL…” – Fragment din „Revista Presei… Altfel” – 13.03.2025. Invitat: Sorin Lavric, senator AUR de Neamț. #RevistaPreseiAltfel #MonitorTV #CezarFilip #AurNeamt #Senator #CCR #BEC #Romania #PiatraNeamt #sorinlavricsenator #ConsiliulJudeteanNeamt #DanielVasilicaHarpa

♬ original sound – monitortv.ro – monitortv.ro

I.C.

Distribuie știrea:

Etichete: Dezamăgire la AUR Neamț pentru nu s-a făcut echipă cu PSD
Articolul anterior
CNA și Ministerul Educației spun stop conținutului ilegal în online
Articolul următor
Intră din nou în funcțiune semafoarele de pe Dimitrie Leonida – Bd. 9 Mai

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed