Local
Citit de: 2 ori

Doi bărbați cu dosare penale după o plimbare cu mașina

Teroare la Poiana Teiului, autoritățile tac! Urșii au atacat de 10 ori într-o săptămână
S-a îmbătat și s-a răzbunat pe motocositoarea cumnatului

Doi bărbați s-au ales cu dosare penale noaptea trecută, după o plimbare cu mașina. Unul dintre ei pentru că a condus băut și fără permis, iar celălalt, pentru că i-a dat mașina primului, deși știa că nu are permis. ”În noaptea de 24 iulie a.c., în jurul orei 02:00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Săbăoani au depistat în trafic un bărbat în vârstă de 33 de ani, din Stănița, în timp ce conducea un autoturism, în localitatea Tămășeni.

În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, bărbatul în cauză avea permisul de conducere anulat din anul 2020, ca urmare a săvârșirii unei infracțiuni rutiere.

De asemenea, polițiștii au stabilit faptul că autoturismul i-ar fi fost încredințat, pentru a-l conduce, de un bărbat, în vârstă de 41 de ani, care se afla în autoturism, în calitate de pasager, deși cunoștea faptul că acesta nu posedă permis de conducere.

Totodată, bărbatul de 33 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0,24 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și încredințarea unui vehicul pentru conducere pe drumurile publice unei persoane care nu posedă permis de conducere”, se arată într-un comunicat IPJ Neamț.

I.C.

Distribuie știrea:

Etichete: Doi bărbați cu dosare penale după o plimbare cu mașina
Articolul anterior
Teroare la Poiana Teiului, autoritățile tac! Urșii au atacat de 10 ori într-o săptămână
Articolul următor
S-a îmbătat și s-a răzbunat pe motocositoarea cumnatului

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed