Local
Citit de: 17 ori

Două victime în accident la P. Teiului- Mașină cu roțile-n sus pe asfalt, după ce șoferul de 75 de ani a pierdut controlul direcției

Se anunță show de zile mari! „Lupii lui Calancea” și „Surorile Osoianu” la P. Neamț, în a doua seară a Vacanțelor Muzicale
Bombă descoperită într-un trunchi de copac

Două persoane au fost rănite într-un accident rutier la Poiana Teiului, jud. Neamț, după ce mașina în care se aflau, condusă de un bărbat de 75 de ani, s-a răsturnat într-o curbă. ”La data de 13 iunie a.c., în jurul orei 13:50, polițiștii din cadrul Poliției orașului Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutie, pe DN 15, în afara localității Poiana-Teiului.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, de 75 de ani, din județul Galați conducea un autoturism, în afara localității Poiana-Teiului, pe un sector de drum în curbă ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, răsturnându-se pe cupolă.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto și a unei pasagere de 70 de ani, din județul Galați.

În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier”, a declarat insp. Ciofu Ramona- IPJ Neamț.

In această după amiază, în jurul orei 13:50, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Călugăreni din comuna Poiana Teiului.

La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Garda nr 2 de Intervenție Poiana Teiului și SAJ Târgu Neamț.

Ajunși la locul solicitării, pompierii au găsit un autoturism rasturnat pe cupolă.
Până la sosirea forțelor de intervenție, din interiorul autoturismului s-au autoevacuat 2 persoane, un bărbat de 75 de ani și o femeie de 70 de ani.

Ambele persoane au primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la echipajele SMURD și SAJ, ulterior femeia fiind transportată la CPU Târgu Neamț”, a declarat cpt. Irina Popa- ISU Neamț.

I.C. (sursa foto- ISU)

Distribuie știrea:

Articolul anterior
Se anunță show de zile mari! „Lupii lui Calancea” și „Surorile Osoianu” la P. Neamț, în a doua seară a Vacanțelor Muzicale
Articolul următor
Bombă descoperită într-un trunchi de copac

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed