InternationalLocalNational
Citit de: 4 ori

Ei sunt cei doi romani ucisi in Franta

Ce presupune „starea de urgenta” declarata in Franta
Tren de mare viteza, deraiat in Franta. Cel putin 5 morti

Se pare ca cei doi romani, au fost ucisi cu focuri de arma, intr-un restaurant, in timp ce sarbatoreau ziua de nastere a unui prieten.

Surse judiciare franceze, spun ca barbatul se numeste Ciprian Calciu, de 32 de ani, din Tulcea, iar femeia se numeste  Mariana Lacramioara Pop, de 29 de ani, din Baia- Mare.

p1_4 p5_2

Cei doi formau un cuplu, locuiau in Paris si aveau doi copii, care erau tot la Paris, alaturi de ei.

Astazi, MAE a confirmat printr-un comunicat, ca doi romani au fost ucisi in atentatele teroriste de la Paris:

„Ministerul Afacerilor Externe anunţă cu profund regret că decesul a doi cetăţeni români în atacurile produse în cursul nopţii trecute în capital Franţei a fost confirmat de autorităţile franceze. MAE informează că Ambasada României la Paris este în legătură cu familiile acestora şi le va acorda asistenţa consulară necesară.”

Dumnezeu sa-i ierte!

Ionut Corfu    sursa foto: EVZ.ro

 

Distribuie știrea:

Etichete: atenate tyeroriste la paris, barbat din tulcea mort la paris, doi romani morti in franta, doi romani ucisi la paris, femeie din baia mare moarta la paris, romani morti in paris, romani morti laparis, sot si sotie morti in atentat
Articolul anterior
Ce presupune „starea de urgenta” declarata in Franta
Articolul următor
Tren de mare viteza, deraiat in Franta. Cel putin 5 morti

Ești de acord? Sau ai altă părere?

1 comentariu. Leave new

  • ce sa spui decat D-zeu sa-i ierte,si pe bietii parinti sa-i intareasca sa poata depasi acest mare necaz care s-a abatut asupra lor

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed