Sapte elevi de clasele III-VIII de la Liceul De Arte Victor Brauner din Piatra- Neamt, au urcat pe podiumul  Olimpiadei Nationale de Intepretare Instrumentala, etapa zonala. Tinerii instrumentisti pietreni au obtinut 3 premii I, 2 premii II, 2 premii III si 2 mentiuni.

Potrivit unui comunicat al Inspectoratului Scolar Judetean Neamt, în perioada 15-16 martie 2019, la Bacău, s-a desfăşurat etapa zonală a Olimpiadei  Naţionale de Interpretare Instrumentală, clasele III -VIII. Elevii Liceului de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ şi ai Şcolii de Artă “Sergiu Celibidache” Roman au obţinut următoarele premii:

Nr. crt.  

 

Unitatea de învăţământ

Numele și prenumele elevului Numele şi prenumele profesorului coordonator Clasa Instrumentul Premiul
1. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Timofte Krista-Anne Gheorghieș Maricica III Vioară  

 

 

Premiul  I

2. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Horghidan Anastasia-Ioana Cataramă Teodor V Clarinet  

 

 

Premiul  I

3. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Bălău Tudor Ciobanu Leonid VI Saxofon Premiul  I
4. Şcoala de Artă “Sergiu Celibidache” Roman  

 

Sandu Leonard

 

 

 

Proboteanu Florin

 

 

 

VII

 

 

 

Saxofon

Premiul II
5. Şcoala de Artă “Sergiu Celibidache” Roman  

 

 

Trifan Rareş

 

 

Duca Vasilică Cezar

 

 

 

V

 

 

 

Clarinet

Premiul II
6. Şcoala de Artă “Sergiu Celibidache” Roman  

 

Stanciu Ştefan

 

 

 

Zamă Iulian

 

 

 

VIII

 

 

 

Trompetă

 

 

 

Premiul II

7. Şcoala de Artă “Sergiu Celibidache” Roman  

Muzicantu Ana-Maria Rebeca

 

 

 

Dămian Diana

 

 

 

VIII

 

 

 

Flaut

 

 

 

Premiul II

8. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Măriuța Tudor  Alexandru Rusu Sidor V Acordeon  

 

 

Premiul II

9. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Botez – Boroianu Carla – Mihaela Stoica Iulian VIII Chitară Clasică  

 

 

Premiul II

10. Şcoala de Artă “Sergiu Celibidache” Roman  

 

Gherghel Andrei

 

 

 

Zamă Iulian

 

 

 

VII

 

 

 

Trompetă

 

 

 

Premiul III

11. Şcoala de Artă “Sergiu Celibidache” Roman  

 

Pantilimon Luca George

 

 

Alexandru Ivona Mirela

 

 

 

VI

 

 

Chitară clasică

 

 

 

Premiul III

12. Şcoala de Artă “Sergiu Celibidache” Roman  

 

Ciobanu Teodora

 

 

 

Burlacu Viorica

 

 

 

VII

 

 

 

Vioară

Premiul III
13. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Timofte  Nathanael Horghidan Irina – Oana VII Pian Premiul III
14. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Ursa Vlăduț-Alex Horghidan Irina – Oana VII Pian Premiul III
15. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Țăranu George-Andrei Bucătaru Mihaela V Pian  

 

 

Mențiune

16. Liceul de Arte “Victor Brauner” Piatra-Neamţ Abăloaiei Cosmin Zamă Cristian Ionuț

 

VIII  

Trompetă

Mențiune

 

Ionut CORFU

fundal-negru_(1)-min

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.