Femeia care a daramat cu masina un gard de piatra astazi in Piatra Neamt, era beata pulbere. Ea are 58 de ani, este din comuna Gîrcina si avea o alcoolemie de 0,95 la mie in aerul expirat, adica dublu in sange. De la 1,8 la mie in sange, se instaleaza coma alcoolica. Daca la momentul accidentului s-ar fi aflat pietoni pe trotuar, s-ar fi putut produce o tragedie.

Astăzi, în jurul orei 12.00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe strada Cetatea Neamțului, soldat cu rănirea unei persoane.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, un autoturism condus de o femeie de 58 de ani, din Gârcina, a părăsit partea carosabilă, intrând în coliziune cu gardul unui imobil.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea femeii de 58 de ani care a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Aceasta a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o valoare de 0,95 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului”, a declarat Ramona Ciofu, purtator de cuvant IPJ Neamt.

I.C.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.