InfractionalLocal
Citit de: 1 ori

Patru victime ieri, pe trecerile pentru pietoni. Două accidente, unul după altul pe aceeași trecere

Opinia pietrenilor nu contează. Cetățenii spun DA, consilierii locali spun NU. Ștrandul rămâne tot în paragină
Două tentative de escrocherie ”accidentul”, dejucate noaptea trecută

Patru victime ieri (28 noiembrie) pe trecerile pentru pietoni din judetul Neamt. Trei dintre victime sunt minori, iar doua accidente au avut loc pe aceeasi trecere la cateva minute unul dupa altul.

Un sofer de 62 de ani din Roman a accidentat in jurul orei 19, o tanara de 23 de ani care traversa pe o trecere pentru pietoni din localitate. Barbatul se uita la un accident care avusese loc exact pe aceeasi trecere pentru pietoni cu cateva minute inainte, cand un tanar de 24 de ani din Iasi accidentase un minor de 14 ani.

Tot la Roman, la ora 16:30, un barbat de 31 de ani din Piatra Soimului a lovit cu masina un copil de 10 ani care traversa strada regulamentar pe trecerea pentru pietoni.

Si la Piatra- Neamt in zona Casei de Cultura, un minor de 13 ani a fost accidentat la ora 13, de un sofer neatent in varsta de 47 de ani din Gadinti.

Niciun sofer din cei patru implicati in accidentele rutiere respective nu era sub influenta bauturilor alcoolice, iar victimele au suferit rani usoare.

Ionut CORFU

 

Distribuie știrea:

Etichete: Patru victime ieri, pe trecerile pentru pietoni. Doua accidente, unul dupa altul pe aceeasi trecere
Articolul anterior
Opinia pietrenilor nu contează. Cetățenii spun DA, consilierii locali spun NU. Ștrandul rămâne tot în paragină
Articolul următor
Două tentative de escrocherie ”accidentul”, dejucate noaptea trecută

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed