Local
Citit de: 8 ori

Radarele neinscripționate au făcut din nou prăpăd printre șoferi

Lovitură cruntă dată mafiei lemnului- 4 căruțași amendați cu câte 5.000 de lei pentru 1mc de lemn
S-a răsturnat în timp ce conducea beat pe un drum comunal

Radarele neinscriptionate au facut din nou prapad printre soferi in judetul Neamt. In doar doua zile au fost retinute 37 de permise si au fost aplicate 163 de amenzi pentru depasirea vitezei regulamentare, anunta IPJ Neamt:

”În perioada 2-3 septembrie a.c., polițiștii rutieri nemțeni au desfășurat o acțiune pentru pe principalele drumuri europene, naționale și județene pe raza județului Neamț pentru depistarea conducătorilor auto care depășesc regimul legal de viteză. Astfel în cele două zile , polițiștii au aplicat 274 sancțiuni contravenționale dintre care 163 pentru nerespectarea regimului de viteza. Au fost reținute 60 permise de conducere ( 37 viteza, 3 alcool, 9 depășiri neregulamentare, 9 prioritate auto, 2 altele).

Majoritatea constatărilor au fost efectuate cu aparatele radar neinscripționate, dispuse în cascadă, pe sectoarele de drum cu risc ridicat de accident.”

Ionut CORFU

Distribuie știrea:

Etichete: Radarele neinscriptionate au facut din nou prapad printre soferi
Articolul anterior
Lovitură cruntă dată mafiei lemnului- 4 căruțași amendați cu câte 5.000 de lei pentru 1mc de lemn
Articolul următor
S-a răsturnat în timp ce conducea beat pe un drum comunal

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed