Breaking NewsLocalNational
Citit de: 65 ori

Seful Jandarmeriei Romane este un nemtean, luptator in Kosovo si Afghanistan

Proconsul, Lorena și Lora, concert la Săvinești
Chitic a vizitat două școli și zice că e bine. De școlile cu boschetari a uitat

Astazi, nemteanul Sebastian Gheorghe Cucoş a fost numit  inspector general al Jandarmeriei Române. El este din Piatra- Neamt, are gradul de colonel si a luptat in teatrele de operatiuni militare din Kosovo si din Afganistan, anunta un comunicat la IJJ Neamt:

”Începând de ieri, 16 august a.c., colonelul Sebastian Gheorghe Cucoş, a fost împuternicit prin Ordin al ministrului Afacerilor Interne, pentru o perioadă de șase luni, să îndeplinească atribuțiile funcţiei de inspector general al Jandarmeriei Române.

Ofițerul are patru misiuni internaţionale la activ, a fost pe rând, comandant de pluton, comandant de companie, comandant de detaşament, comandantul detaşamentului român din Kosovo şi în 2011 a condus contingentul Ministerului Afacerilor Interne din Afghanistan. În anul 2008, a fost rănit în Kosovo, însă şi-a adus în siguranţă cei 90 de jandarmi români la familiile şi copiii lor. De-a lungul timpului a primit numeroase distincţii naţionale şi internaţionale, dar cel mai mult se mândreşte cu titlul de tată, are 43 de ani şi este absolvent al Academiei de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza”, promoţia 2000.

Personalul Jandarmeriei Române mulţumeşte domnului general de brigadă Marin ANDREIANA pentru modul în care a gestionat activitatea complexă specifică acestei instituţii şi îi urează succes în noua funcţie domnului colonel Sebastian CUCOŞ.”

Ionut CORFU

Distribuie știrea:

Etichete: astazi, nemteanul Sebastian Gheorghe Cucoş a fost numit inspector general al Jandarmeriei Române. El are gradul de colonel si a luptat in teatrele de operatiuni militare din Kosovo si din Afganistan
Articolul anterior
Proconsul, Lorena și Lora, concert la Săvinești
Articolul următor
Chitic a vizitat două școli și zice că e bine. De școlile cu boschetari a uitat

Ești de acord? Sau ai altă părere?

2 comentarii. Leave new

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed