Alegeri
Citit de: 411 ori

Simion a făcut bâlci și în Franța. Delir la un post TV: ”Nu mai știți cine sunteți. E timpul să nu vă mai mutilați copiii”

Poza zilei! Șeful DRUPO la masă cu muncitorii pe marginea drumului: ”Cine muncește împreună, mănâncă împreună”
Două victime în accident la Tașca

George Simion, liderul extremiștilor AUR din România, a făcut bâlci și în Franța. Simion fuge de dezbaterile electorale din România, prefăcându-se că are întâlniri importante în Europa. Joi, 15 mai, Simion a ajuns la un post TV din Franța, unde l-a jignit pe președintele Republicii, dar și întregul popor francez. Simion nu s-a sfiit nici să arunce în eter teorii ale conspirației.

Postul CNews este apropiat de zona politică a extremei drepte franceze, fiind asociat cu figuri precum Marine Le Pen și Eric Zemmour. În ciuda acestei afinități ideologice, prestația lui George Simion a fost întâmpinată cu ironii, replici acide și o distanțare clară din partea moderatorilor.

Simion s-a lansat în niște acuzații delirante la adresa societății franceze: „Ați pierdut relația cu Dumnezeu, cu eroii voștri, nu mai știți cine sunteți. E timpul să nu vă mai mutilați copiii cu operații de schimbare sex. Tot mai multe orașe franceze sunt murdare, periculoase și fără Dumnezeu.Continuarea AICI

I.C.

Distribuie știrea:

Articolul anterior
Poza zilei! Șeful DRUPO la masă cu muncitorii pe marginea drumului: ”Cine muncește împreună, mănâncă împreună”
Articolul următor
Două victime în accident la Tașca

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed