AdministratieLocalNationalPolitica
Citit de: 11 ori

Stire de ultima ora. Curtea de Conturi, control inopinat acum la Primaria Piatra- Neamt

Drumuri comunale inundate la Piatra- Soimului
Cetatenii din Valeni: ”Muncitorii sunt cei care ne-au ajutat, nu primarul. De ei nu tine nimeni cont?”

Curtea de Conturi desfasoara la aceasta ora un control inopinat la Primaria Piatra- Neamt. Posibil sa fie vorba despre nereguli grave.

Surse din cadrul institutiei dau ca sigura aceasta informatie si spun ca inspectorii au venit neanuntati inca de dimineata cand au si inceput controlul.

Din unele informatii, in randul angajatilor din primarie este o oarecare ingrijorare cu privire la acest control si se fac fel de fel de supozitii pentru ca cel mai probabil cei de la Curtea de Conturi au venit tintiti asupra unor nereguli grave, altfel nu se explica de ce nu au mai putut amana controlul cateva zile pana trec alegerile locale.

Tot surse din Primaria Piatra- Neamt spun s-ar fi dat directive din partea lui Dragos Chitic, sa nu rasufle nicio informatie despre acest control. La ora redactarii, inspectorii se afla la etajul unde are biroul Dragos Chitic si nimeni nu intra si nu iese de pe palier, decat fuctionari care aduc actele cerute la control.

NOTA: Dintr-o eroare pe care o recunosc, in titlul articolului am scris inopinant in loc de forma corecta care este inopinat

Revenim.

Ionut CORFU

primaria-piatra-2

Distribuie știrea:

Etichete: 2016, chitic, control la primaria piatra neamt, dragos chitic
Articolul anterior
Drumuri comunale inundate la Piatra- Soimului
Articolul următor
Cetatenii din Valeni: ”Muncitorii sunt cei care ne-au ajutat, nu primarul. De ei nu tine nimeni cont?”

Ești de acord? Sau ai altă părere?

3 comentarii. Leave new

  • Inopinant?!?!
    E grea limba romana…

    Răspunde
  • Stire semnata de simpatizantul lui Harbuz. 🙂
    Vezi ca biroul lui Chitic e la etajul 1, in cladirea noua, nu in cea veche, a carei poza ai pus-o in stire!

    Răspunde
  • Pfff…stire de 2 lei. E normal sa vina în control înainte de schimbări de primari…la final de mandat sau cum vrei sa.i spui. A trecut o perioada…trebuie sa se verifice acte. Mi se pare perfect normal și de așteptat și dacă totul e transparent și în regula de ce sa ne facem griji și sa privim aceasta acțiune altfel decât una normala ? Sau comandata de cineva…sugerezi ca cineva are puteri de astea la Piatra Neamț? Proasta știre

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed