Local
Citit de: 18 ori

Tânăr dat dispărut, găsit mort în râul Moldova

Alegeri președinți CJ-uri, Arsene, replică pentru Iohannis: ”O inepție”
Adrian Alui Gheorghe, consilier onorific la PNL Neamț. Chitic: ”Este un ambasador al orașului nostru”

Un tânăr din Roman în vârtă de 25 ani, dat dispărut de familie de pe data de 2 iunie, a fost găsit decedat seara trecuta (6 iunie) în râul Moldova, la micro-hidrocentrala din localitatea Horia.

Pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Roman au fost solicitați să intervină pentru degajarea unei persoane care a fost văzută în zona grătarelor de la Microhidrocentrala de pe râul Moldova, pe raza comunei Horia, sat Cotu Vameș. Militarii au intervenit cu ajutorul unei bărci pneumatice, degajând un bărbat, din nefericire decedat”, a anuntat purtatorul de cuvant ISU Neamt, dupa incheierea misiunii.

Mama băiatului a anunțat poliția din Roman duminica trecută, că fiul său (GHEORGHIAN EDUARD) a plecat de acasă din data de 30 mai și nu s-a mai întors. Acum, anchetatorii vor trebuie sa stabileasca cum a murit tanarul de 25 de ani, daca a fost vorba despre o sinucidere, accident, sau omor.

Ionut CORFU

 

Distribuie știrea:

Etichete: gasit mort in raul Moldova, GHEORGHIAN EDUARD, Tanar dat disparut
Articolul anterior
Alegeri președinți CJ-uri, Arsene, replică pentru Iohannis: ”O inepție”
Articolul următor
Adrian Alui Gheorghe, consilier onorific la PNL Neamț. Chitic: ”Este un ambasador al orașului nostru”

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed