Alexandru Chirilă (PNL) primarul de la Poiana Teiului, anunță că a semnat ordinul de începere a lucrărilor pentru modernizarea a nu mai puțin de 28 de drumuri din comună.
”Astăzi, 14.04.2025, am semnat ordinul de începere a lucrărilor de asfaltare/betonare a unui număr de 28 de drumuri situate pe teritoriul comunei Poiana Teiului, proiect finanțat de Guvernul României prin programul național „Anghel Saligny”. Cu sprijinul și susținerea cetățenilor comunei, lucrăm pentru binele comunității și pentru ridicarea standardului de viață”, transmite primarul Chirilă.
Lungimea totală a celor 28 de drumuri este de aproximativ 5 km, iar lucrările în valoare de 7 milioane de lei, ar trebui să fie finalizate într-un an de zile.
I.C.