Local
Citit de: 11 ori

Accident cu victimă provocat de o șoferiță la prima oră a dimineții, pe o stradă din Piatra Neamț

Să ne mai descrețim frunțile! Ion Asaftei și fantoma ALDE au intrat oficial în PSD
Dan Motreanu- europarlamentar PNL: Județul Neamț, inclus într-un program european pentru atenuarea efectelor schimbărilor demografice și ale plecării populației mai tinere

Un bărbat a fost rănit într-un accident rutier produs la prima oră a dimineții, pe str. Orhei din Piatra Neamț. O femeie ieșit dintr-o parcare fără să acorde prioritate, intrând în coliziune cu mașina condusă de bărbatul de 52 de ani, din Girov.

În dimineața zilei de 21 martie, în jurul orei 05:00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Orhei, în municipiul Piatra-Neamț.

În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce o femeie în vârstă de 64 ani, din Piatra-Neamț, ar fi ieșit din parcarea unui imobil, nu ar fi respectat semnificația indicatorului Oprire, intrând în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 52 de ani, din Girov.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea bărbatului de 52 de ani.

În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, a declarat insp.Ciofu Ramona- IPJ Neamț.

La ora 04:56, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier pe strada Orhei din municipiul Piatra-Neamț.

La locul solicitării au fost alocate două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD TIM din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.

În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme în care se aflau trei persoane. Un bărbat de 53 de ani, pasager într-unul din autoturisme, a necesitat îngrijiri medicale. Acesta a fost preluat de echipajul SMURD TIM și ulterior transportat la UPU Piatra-Neamț”, a transmis ISU Neamț.

I.C. (sursa foto- ISU Neamț)

Distribuie știrea:

Etichete: Accident cu victimă provocat de o șoferiță la prima oră a dimineții, pe o stradă din Piatra Neamț
Articolul anterior
Să ne mai descrețim frunțile! Ion Asaftei și fantoma ALDE au intrat oficial în PSD
Articolul următor
Dan Motreanu- europarlamentar PNL: Județul Neamț, inclus într-un program european pentru atenuarea efectelor schimbărilor demografice și ale plecării populației mai tinere

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed