AdministratieLocalPolitica

Harpa îi face ochi dulci lui Carabelea: ”Mi l-aș dori în echipa mea”

Citit de: 1 ori

Daniel Vasilică Harpa, primar de Tg. Neamț, președinte PSD Neamț și președinte ales al CJ Neamț, a declarat astăzi în emisiunea ”Cafeaua de dimineață” de la Mesagerul de Neamț, că și l-ar dori în echipa lui de la PSD, pe Andrei Carabelea. ”Dacă mă întrebați pe mine, vorbim strict omenește, eu mi l-aș dori în echipa mea pe acest tânăr. Mi l-aș dori. Chiar dacă Adrian (n.red. Adrian Niță) este clar prietenul meu și își face treaba, dar, eu, dacă domnul Carabelea și-ar dori, l-aș dori în echipa mea. În PSD. Și mai sunt și alți oameni buni în PNL, chiar și în AUR”, a spus Vasilică Harpa.

Întrebat cu cine va face majoritate în CJ Neamț după preluarea mandatului de președinte, Harpa a spus: ”E posibil și cu PNL-ul”.

După ce a pierdut alegerile pentru primăria Piatra Neamț, Carabelea a fost demis de la conducerea organizației municipale a PNL, moment în care a intrat în conflict deschis cu conducerea județeană a partidului. În urmă cu o lună, la inițiativa lui Carabelea, acesta a avut o întâlnire cu primarul ales, Adrian Niță- PSD. Cei doi s-au întâlnit la sediul primăriei, pentru a discuta despre problemele administrative ale orașului.

Declarațiile lui Harpa din emisiunea de astăzi de la Mesagerul de Neamț, realizată de Valentin Bălănescu:

Ionut CORFU

Distribuie știrea:

Etichete: Harpa îi face ochi dulci lui Carabelea: ''Mi l-aș dori în echipa mea''
Articolul anterior
Femeie de 78 de ani, rănită grav după ce i-a explodat cazanul de rachiu
Articolul următor
Harpa, avertisment pentru clanurile de sinecuriști din CJ: ”Să nu creadă cineva că vine Harpa de la Târgu Neamț, un din ăsta… fraierică”

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.