InfractionalLocal
Citit de: 7 ori

S-a răzbunat pe fosta soție. Bărbatul care a incendiat un autoturism în Piatra Neamț, s-a predat la Poliție

Mugur Cozmanciuc: Ionel Arsene își bate joc de nemțeni! Din cauza proastei gestionări, în plină criză pandemică, lasă fără apă peste 100.000 de cetățeni 
Ultima oră: Zid surpat la Săvinești, un bărbat este prins sub dărâmături. Intervenție ISU

Un bărbat de 44 de ani, din Piatra Neamț a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi distrus prin incendiere un autoturism.

La data de 4 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că, pe o stradă din municipiu se află un autoturism cuprins de flăcări.

La fața locului a intervenit un echipaj din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Neamț, care a lichidat incendiul izbucnit.

În urma activităților de cercetare și documentare s-a stabilit faptul că, pe fondul unui conflict intrafamilial, un bărbat de 44 de ani, ar fi stropit cu o substanță inflamabilă autoturismul utilizat de fosta sa soție, după care l-ar fi incendiat.

Ulterior, cel în cauză ar fi părăsit locul faptei și s-ar fi sustras cercetărilor desfășurate în această cauză.

În dimineața acestei zile, 6 octombrie, bărbatul bănuit de comiterea infracțiunii de distrugere s-a prezentat la sediul Poliției municipiului Piatra Neamț.

În urma documentării activității infracționale, cel în cauză a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore.

Acesta a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piatra Neamț, cu propunerea de luare a unei măsuri preventive.

sursa: IPJ Neamt

Distribuie știrea:

Etichete: s-a predat la Poliție, S-a răzbunat pe fosta soție. Bărbatul care a incendiat un autoturism în Piatra Neamț
Articolul anterior
Mugur Cozmanciuc: Ionel Arsene își bate joc de nemțeni! Din cauza proastei gestionări, în plină criză pandemică, lasă fără apă peste 100.000 de cetățeni 
Articolul următor
Ultima oră: Zid surpat la Săvinești, un bărbat este prins sub dărâmături. Intervenție ISU

Ești de acord? Sau ai altă părere?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
You need to agree with the terms to proceed